Únor 2014

Krásná díky jahodám

9. února 2014 v 14:56 | Alča


Ve 150 gramech jahod je tolik céčka, že pokryje doporučenou denní spotřebu. Kromě toho jsou v těchto plodech i antibakteriálně působící katechiny, které v těle vážou těžké kovy. Dalšími cennými látkami jsou vápník, bílkoviny, železo, zinek a vitamin A

Jahodová maska

Maska odstraní odumřelé kožní buňky a vyčistí pleť do hloubky a navíc po ní je krásně hladká pokožka. Jak na ni?
Rozmixujte dvě jahody s 30 gramy jablka. Následně je smíchejte se lžící jogurtu, lžící léčivého bahna a lžičkou medu, dokud nevznikne celistvá pasta. Potom naneste a nechte dvacet minut působit. Nakonec opláchněte.

Jemné čisticí mléko

Ideální kombinace je jahoda s levandulí. Zatímco plody jahodníku čistí, levandule pokožku zklidňuje. Spojte proto jejich sílu v podomácku vyrobeném pleťovém mléku. Vidličkou rozmačkejte jahodu a smíchejte se lžící přírodního jogurtu a kapkou éterického levandulového oleje. Naneste na navlhčenou pleť, nechte krátce působit a následně smyjte vodou.

Uklidňující krémová koupel

Jen co se vnoříte do růžové a voňavé koupele, rázem zapomenete na všechny starosti. Při její přípravě postupujte následovně: rozmixujte pět jahod s půl šálkem smetany, lžičkou ricinového oleje a dvěma šálky vody, emulzi pak nalijte do vany plné vody. Po dvacetiminutové relaxační lázni budete mít pokožku krásně hladkou a jemnou.